(FAQ) Nejčastěji kladené dotazy

Pojištění expedic nad 6 000 m                          Pojistné podmínky |  Registrace on-line

Toto pojištění je určeno osobám, které jsou řádnými členy OeAV a kteří se budou účastnit expedice s pobytem  nebo pohybem ve výškách nad 6 000 m. Pojištění Vám rádi pomůžeme zprostředkovat. Pozor! Aby bylo Vaše připojištění včas vyřízeno, obraťte se na nás alespoň 10 dnů před odjezdem. Můžete se také obrátit přímo na pojišťovnu UNIQA, Sparkassenplatz 1, 6020 Innsbruck, kde si vyžádáte potřebný platební příkaz k úhradě poplatku.

Kdy uzavřít pojištění expedic?

  • při pobytu a expediční činnosti v oblastech, ve kterých neplatí standardní pojištění (Arktida, Antarktida, Island, Grónsko a oblasti k těmto regionům přináležíc)
  • při pobytu a pohybu ve výškách nad 6 000 metrů

Cena pojištění:

  • pro osobu do 70 let na den 1,6 €
  • pro osobu starší 70 let na den 4,8 €
  • pro rodinu na den 3,2 €
  • minimální částka pojistného činí 11,20 €. Pobyt v zahraničí nesmí přesáhnout 180 dní (pro tyto případy je nutné další připojištění).

Připojištění expedic vám rádi pomůžeme zprostředkovat!

Aby bylo Vaše připojištění včas vyřízeno, obraťte se na nás alespoň 10 dnů před odjezdem. Můžete se také obrátit přímo na pojišťovnu UNIQA, Sparkassenplatz 1, 6020 Innsbruck, kde si vyžádáte potřebný platební příkaz k úhradě poplatku.

 Upozornění k expedicím / trekingu:
Trekingové cesty nejsou považovány za expedice a jsou proto pojištěny (pozor: během prvních 8 týdnů). Pokud jsou v rámci takových cest nabízeny i jednodenní výstupy na vrcholky vyšší než 6 000 metrů, nejsou takové výstupy považovány za expedice a existuje pro ně pojistná ochrana. Pokud se budete pohybovat v nadmořských výškách nad 6 000 metrů a nejste si jisti, zda-li toto připojištění uzavřít, kontaktujte nás.

Pro cesty do ciziny, které trvají déle než 8 týdnů a pro expedice nabízí pojišťovna UNIQA Versicherung AG zvláštní cestovní pojištění. Informace a podklady lze vyžádat přímo u nás v prodejní kanceláři V-Tour, která Vám cestovní pojištění u UNIQA zajistí.

Pojistné podmínky |  Registrace on-line