(FAQ) Nejčastěji kladené dotazy

Čím jsme výjimeční?
Naší specializací jsou sportovně laděné programy ve velkých horách, zejména v Alpách. Naše kancelář přímo zastupuje vídeňskou sekci Alpenvereinu - Edelweiss. Jsme tak tedy v úzkém kontaktu s partnery v Rakousku, Švýcarsku a dalších alpských zemích. Dostáváme tak výhodu zejména při získávání odborných informací, které následně můžeme předávat i vám. 

Malé skupiny
Naším krédem je takřka individuální přístup průvodce-instruktora k účastníkům. Dalšími nespornými výhodami jsou možnost operativních úprav programu při změně počasí a také přátelská atmosféra v kolektivu, který se během velmi krátké doby snadno seznámí. Víte, že max. 8 klientů na průvodce po zajištěných cestách nebo 7 klientů na instruktora při ledovcové túře je již dávno alpským standardem? Podobný komfort představují i 8 členné skupiny na MTB zájezdech.

Rychlé přesuny
Rychlé přesuny mikrobusem výrazně zkracují dojezdový čas z Brna či Prahy do cílových lokalit v Rakousku, Dolomitech či švýcarském Graubündenu. Plnohodnotný program na feratách či sněžnicích díky tomu prožijete i za prodloužený víkend. U MTB a cyklozájezdů zvládneme přívěs naložit do 20 minut a můžeme cestovat až 130 km/h. 

Žádné noční přejezdy
Žádné noční přejezdy jsou základním předpokladem pro to, abychom do Alp vždy přijeli odpočatí v psychické i fyzické pohodě nezbytné pro bezpečné absolvování sportovního programu. 

Kvalifikovaní průvodci
Kvalifikovaní průvodci jsou dalším z našich standardů. Na túry vás vždy vedou pouze lidé s kvalifikací „Průvodcovská činnost horská“ a čím dál častěji hlavně „Mezinárodní horský průvodce UIMLA“, případně aspiranti na UIMLA horské průvodce. V našich řadách najdete také instruktory dalších horských sportů, jako MTB, lezení, sněžnice, skialpinismus apod. Neméně důležitou roli hrají i horští vůdci UIAGM, s nimiž můžete podniknout náročnější výstupy, které průvodci vést nesmí.  

Alpenverein
Pojištění Alpenverein s řadou dalších výhod si u nás můžete sjednat pohodlně on-line anebo na počkání na našich kontaktních místech. Díky slevám od partnerů v ČR v Rakousku snadno ušetříte více, než činí roční poplatek. Vše i pár hodin před odjezdem na akci. Přejděte na www.oeav.cz a přesvědčte se!

Praha i Brno
Vyjíždíme z Brna i z Prahy. U většiny našich akcí organizujeme dopravu z obou měst nezávisle na sobě, čímž výrazně zkracujeme časovou náročnost celé přepravy. Podle cílové destinace a nájezdové trase můžete přistoupit i v Českých Budějovicích, Plzni, Jihlavě a dalších městech.